web analytics
a
Hızlı Servis Formu

Ustaya Sor

Termal Kamera İle Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti

Termal kameralar su kaçağını bulmak için kullanışlı araçlardır, çünkü su kaçakları genellikle yüzeyin altında veya duvarların içinde gizlenir ve termal kameralar ısıl farklılıklar algılanabilir. Su kaçağını bulmak için termal kamera kullanımı aşağıdaki adımları içerir:

 1. Kamera Hazırlığı:
  • Termal kamerayı kullanmaya başlamadan önce kılavuzları ve talimatları okuyun.
  • Kameranın doğru sıcaklık aralığı ve odak ayarlarının doğru şekilde yapıldığından emin olun.
 2. Ortam Hazırlığı:
  • Ortamın sıcaklığının mümkün olduğunca stabil olduğundan emin olun. Bu, ısı değişiminin daha kolay tespit edilmesinin yardımcı olur.
  • İlk adım olarak, su kaçağının dağılımının dağılımı için odayı veya alanı herhangi bir eşyayı kontrol edin.
 3. Kamera Kullanımı:
  • Termal kameraları çalışırken, sıcaklık farklılıklarını gösteren renk haritalarını veya sıcaklık değerlerini izleyen ekranları kullanabilirsiniz.
  • Su kaçağının olası bölgeleri kamerayla taranır. Su sızıntısı genellikle ısı farklılıklarından oluştuğundan, kamera bu farklılıkları tespit edecektir.
  • Kameranın görüntülerini kaydedin veya alınmayın, böylece sonuçları daha sonra inceleyebilirsiniz.
 4. Muhtemel Noktaları Belirleme:
  • Termal kamera ile su kaçağının olduğu noktalar belirlendikten sonra, bu noktalara işaretleyici bir nesne (örneğin, bant veya etiket) kullanılarak işaretlenir. Bu, su kaçağını daha sonra onarmak için genişletmeyi kolaylaştırabilir.
 5. Görüntüleri İncelemesi:
  • Termal kameradan elde ettiğiniz kayıtları ve verilerin ayrıntılarını inceleyin. Sıcaklık farklılıklarını ve su kaçağının olası kaynaklarını belirlemeye dayanır.
 6. Onarım ve kurulum:
  • Su kaçağının arızaları belirlendikten sonra, onarım veya düzeltme işlemine başlayın. Bu, suyun sızıntısını ve herhangi bir hasarın önlenmesi için önemlidir.

Mutlaka ki termal kameralar, su kaçağı tespiti için yardımcı bir araç olabilir, ancak kesin sonuçlar için profesyonel bir su tesisatçısının veya su kaçağı uzmanının yardımına başvurunuz uygulanabilir. Su kaçağını doğru şekilde onarmak ve hasar en az indirmek için parçaları ve deneyimi uygulanabilir.

Termal Kamera ile Kaçak Tespitinde Kullanılan Cihazın Önemi Nedir ?

Termal kameralar ile yapılan su kaçak tespitlerinde en önemli etken kullanılan cihazın kalitesidir. Eski nesil cihazlar ya da çözünürlük kalitesi düşük termal kameralar ile yapılan tespitler ciddi yanılmalara sebep olabilmektedir. Nokta atışı bir su kaçak tespiti için profesyonel termal kameral kullanılmalıdır. Aksi taktirde yapılan tespit yanlış olacak ve gereksiz bir maddi hasarla karşı karşıya kalacaksınız.

Tesisat Hizmetim olarak yeni nesil termal kameralar ile su kaçaklarını noktasal olarak tespit ediyor ve minimum hasarla onarımını gerçekleştiriyoruz. Servis kaydı için 08505324766 numaralı çağrı merkezimizden ya da 05326814766 destek hattımızdan servis kaydı oluşturabilirsiniz.


To top