web analytics
a
Hızlı Servis Formu

Ustaya Sor

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Tıkalı lavaboyu açmak için deneyebileceğimiz pratik yöntemler şunlardır:

 

  • Sıcak Su: Lavabonuz tıkalıysa yapılabilecek ilk ve en basit işlem kaynar su dökmek olacaktır. Kaynar su, yağ ve sabun kalıntılarını eriterek tıkalı giderin açılmasına yardımcı olabilmektedir.
  • Kabartma Tozu ve Sirke: Tıkanan lavaboyu evde açma yöntemlerinden bir diğeri kabartma tozu ve sirkedir. Kabartma tozu ve sirkeyi lavaboya 1 er fincan olacak şekilde döktükten sonra biraz bekleyelim ardından sıcak su ile durulama işlemi yapalım. Bu sayede lavabo tıkanıklığı giderilmiş olacaktır.

 

Karbonat ve Sirke Tıkanıklık açma

 

  • Lavabo Pompası: Lavabo pompası yardımı ile basınç oluşturarak lavabo tıkanıklığını ortadan kaldırabilirsiniz. Yapmanız geren lavabo pompasını tıkalı lavaboya yerleştirin ve sertçe bastırıp çekin. Bu işlemi birkaç kez defa tekrar ederek yapmanızda fayda olacaktır.

 

Lavabo Pompasıyla Tıkanıklık Açma

 

  • Lavabo Açma Teli (Sustası): Lavabo açma sustası yardımı ile tıkalı olan boruya müdahale ederek basit bir çözüm bulabilirsiniz. Bu işlem esnasında boruya zarar vermemek için dikkatli olmanız gerekmektedir.

Tıkanıklık Açma Sustası

  • Kimyasal Tıkanıklık Açıcılar: Tıkanıklık açmak için kullanılan lavabo dök aç olarak adlandırdığımız kimyasallar yardımı ile tıkanıklığa müdahale edebilirsiniz. Bu işlem esnasında mutlaka eldiven ve maske kullanmanızı öneriyoruz. Aksi durumda kimyasalın cildinize değmesi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.
  • Lavabo Sifonu: Bazen tıkanıklık boru hattında değil lavabo sifonuna gelen pisliklerin sifonu tıkaması ile de olabilmektedir. Bu gibi durumlarda bir tornavida yardımı ile lavabo sifonunu sökerek içiniz temizleyip tekrar takabilirsiniz. Bu sayede tıkanıklık ortadan kalkmış olur.

 Lavabo tıkanklığı nasıl açılır ? sorusuna verilebilecek pratik yöntemler yukarda belirtilmiştir.

Yukarıda yazan yöntemler ile sonuç alamadıysanız mutlaka bir profesyonelden destek almanız gerekmektedir.

 

Su Tesisatçısı

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır ?

 

Yukarda yazılan yöntemler basit lavabo tıkanıklıklarını açmada yardımcı uygulamalardır. Eğer tıkanıklığınız bu yöntemler ile giderilemiyorsa mutlaka robotla tıkanıklık açma hizmeti almanız gerekmektedir.

 

Profesyonel kişilerce yapılan robotla tıkanıklık açma işlemi borularınıza ve tesisatınıza herhangi bir zarar vermemektedir.

 

Yapılan lavabo açma işlemi esnasında konutunuzda herhangi bir kirlenme söz konusu olmamaktadır.

 

Tıkanıklık açıldıktan sonra yüksek çözünürlüklü kameralar yardımı ile gider hattı kontrol edilerek tıkanıklığa sebep olan kalıntılardan tamamen arınıp arınmadığı gözlemlenmektedir. Bu sayede lavabo tıkanıklığının tekrarlanmasının önüne geçilmektedir.

 

Yukarda belirtildiği gibi bu işlemi alanında uzman kişilerin yapması oldukça önemlidir. Aksi durumlarda gider tesisatınıza ve lavabonuza ciddi zararlar verilebilir.

 

Robotla Tıkanıklık Açma

Robotla Tıkanıklık Açma

 

Profesyonel tıkanıklık açma cihazları ile yapılan tıkanıklık açma işlemine robotla tıkanıklık açma adı verilmektedir. Bu teknoloji sayesinde herhangi bir kırma dökme olmadan tıkalı lavabolar kısa sürede açılmaktadır.

 

İlkel yöntemlere nazaran kesin sonuçlar veren kırmadan tıkanıklık açma işlemi işinin ehli kişilerce yapıldığında kalıcı çözümler vermektedir.

 

İşlem esnasında konutunuz kirlenmemesi için yapılması gereken tek şey halı, kilim vb. şeylerin toplanmasıdır.

 

Tesisat Hizmetim’in alanında uzman ustaları lavabo tıkanıklığınızı herhangi bir kırma dökme işlemi olmadan dakikalar içinde ortadan kaldıracaktır.

 

Tıkanıklık açma işlemi bittikten sonra kanal görüntüleme cihazı olarak adlandırdığımız yüksek çözünürlüklü kameralar yardımı ile tıkalı lavaboyu inceliyor ve tıkanıklığın tekrarlanmaması için gerekli kontrolleri yapıyoruz. Bu işlemin yapılması oldukça önem arz etmektedir. Çünkü tıkanıklığın kısmi olarak açılması tıkanıklığın tekrarlanmasına neden olacaktır.

 

Kameralı Tıkanıklık Açma İşlemi

 

Tıkanıklığınızın Giderildiğinden Emin Olun

 

Özellikle lavabo tıkanıklığı arızalarında donmuş yağ kalıntıları borunun etrafına yapışarak kalıplaşmaktadır. Biriken yağ kalıntılarına müdahale edildiğinde bu kalıntıların tamamen temizlenememesi kısa süre sonra tıkanıklığın tekrarlanmasına neden olmaktadır.

 

Bu yüzden tıkalı lavabonun içine tıkanıklık açma işlemi sonrasında kamera ile bakılması önemlidir.

 

Eğer yağ birikintileri robotla müdahele ile giderilemiyorsa pimaş yıkama işlemi yapılması gerekmektedir.

 

Pimaş Yıkama Nasıl Yapılır ?

 

Pimaş temizliği işlemi su jeti olarak adlandırılan basınçlı yıkama cihazları yardımı ile yapılmaktadır.

 

Pimaş yıkama yani pimaş temizliği yapılırken en önemli faktör kullanılan cihazın kalitesidir. Piyasada uygun fiyatlara satılan pimaş yıkama makineleri yeterli basıncı vermemekte ve istenilen temizliği yapamamaktadır.

 

Bir diğer önemli faktör ise pimaş yıkama makinalarına takılan nozul diye adlandırdığımız aparattır. Pimaş temizleme makinesinin hortumuna takılan ve basıncın kontrolü ve suyun yönlendirmesini sağlayan bu aparat temizliğin tam anlamıyla yapılması için hayati önem arz etmektedir.

 

Tesisat Hizmetim firması olarak yeni nesil cihalar ve özel üretim pimaş yıkama başlıkları ile tüm giderlerinizi ilk nasıl temiz ise o haline getirerek sizlere teslim ediyoruz. Yapılan işlem sonrası kullandığımız kameralar yardımı ile size giderinizin temizlendiğini gösteriyor ve teslim ediyoruz.

 

Pimaş Yıkama

 

Yapılan basınçlı yıkama işlemi sırasında borularınıza ve konutunuza herhangi bir zarar gelmemektedir.

 

Tüm tıkanıklık açma sorunlarınıza kalıcı çözümler için bizi arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz .


To top