web analytics
a
Hızlı Servis Formu

Ustaya Sor

Kocaeli Su Kaçak Tespiti

Kocaeli Su Kaçak Tespiti

Kocaeli kırmadan su kaçağı tespiti için tecrübeli firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Özellikle su tesisatlarındaki boruların delinmesi sonucunda su tesisatlarında kaçak durumları söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda alt katta yaşayan kişiler olumsuz bir şekilde etkilenir. Bu olumsuz durumlardan kurtulmak için işinin ehli olan firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Su kaçağı tespiti konusunda uzman olan firmamız sorunları kısa sürede tespit ederek çözümünü sağlayacaktır.

Teknolojik cihazlar ile su kaçaklarını tespit ederek kırmadan bu alanların tamir edilmesini saplarız. Küçük bir tesisat problemi yüzünden evinizin önemli alanlarında sorun yaşamamak adına ekiplerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Su kaçak tespiti yapan firmamız kırmadan kaçak bulma ve tamir işlemlerini gerçekleştirir. Su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarının noktasal olarak tespit edilmesini sağlarız.

Su kaçağı sorunları pek çok kişi için problem haline gelmiştir. Özellikle eskiden kırarak yapılan su kaçağı tespitleri kişiler için sorun oluşturmaktadır. Duvar içinde meydana gelen su sızıntıları farklı dairelerin duvarından dışarı taşabilir. Günümüz teknolojisinde kullanılan kameralı robotlar sayesinde su kaçaklarını son derece kolay bir şekilde tespit ederiz. Sonrasında bu sorunların hızlı bir şekilde çözülmesi adına titizlikle çalışmalarımızı sürdürürüz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Firmamız kırmadan su kaçağı bulma konusunda son derece profesyoneldir. Su kaçakları kullanılan malzemelerin kalitesiz olması, usta hatası ve çeşitli dış etkenler nedeniyle meydana gelebilir. Kullanılan malzemelerin kalitesiz olması nedeniyle çatlak problemleri meydana gelebilir. Pimaş borularındaki bu çatlaklar fark edilmezse su kaçağı sorunları meydana gelebilir.

Evlerde tadilat yapılırken duvara ya da zemine çakılan çivi ve vidalar pimaş borularına denk geldiğinde çatlama durumları söz konusu olabilir. Bu durumlarda da su kaçağı gibi problemler meydana gelebilir. Borularda oluşan su kaçaklarının kameralı görüntüleme cihazları ile tespit edilmesini saplarız. Boru içerisinde ilerleyen kameralar sayesinde çatlak ya da kırığın yeri tam olarak tespit edilebilir.

Su kaçağı tespitlerinde kameralı görüntüleme cihazlarının yanında kullanmış olduğumuz farklı cihazlar da bulunur. Bu cihazları kullanan kişilerin deneyimli olması son derece önemlidir. Alanında uzman olan personellerimiz pimaş borularındaki kaçak sorunlarını kısa sürelerde tespit edebilirler.

Akustik dinleme cihazı su kaçak tespitlerinde en çok kullandığımız cihazlar arasında yer alır. Özellikle temiz su tesisatlarındaki kaçak problemleri için bu cihazlar sıklıkla kullanılır. Akustik dinleme cihazlarında sesi algılayan proplar bulunur. Bu problar tarafından algılanan sesler dinleme cihazına aktarılır ve bu şekilde kaçağın yeri tespit edilebilir. Temiz su tesisatlarında herhangi bir kaçağın varlığından şüpheleniliyorsa su basıncı yükseltilerek basınçölçer yardımı ile kontrol işlemleri gerçekleştirilir. Basınç ölçerde basınç düşüşü olması durumunda burada su kaçağı olduğundan bahsedilebilir.

Su kaçağının kesin bir şekilde tespit edilmesinin ardından burada akustik dinleme cihazları kullanılarak kaçağın bulunduğun yerin tespit edilmesi işlemlerini gerçekleştiririz. Tesisat borularında oluşan su kaçakları çok fazla değilse akustik dinleme cihazı ile duymak zor olabilir. Tesisat borularındaki suyun basıncı artırıldığı zaman akustik dinleme cihazı ile sesi duymak daha kolay olur.

Termal Kamera Yöntemi ile Su Kaçak Tespiti

Firma olarak termal kameralar ile de su kaçak tespiti işlemini gerçekleştiririz. Termal kameralar sayesinde kalorifer borularındaki kaçakların kolay bir şekilde tespit edilmesi mümkün olur. Kalorifer boruları termal kameralarda düz bir hat şeklinde görülür ancak su kaçağı olan yerlerde dağınık bir görüntü meydana gelir.

Kalorifer borularındaki su kaçaklarını tespit etmek için kullanılan bir diğer yöntem de ilaçla su kaçağı tespitidir. Ekiplerimiz kalorifer tesisatı içine su kaçak tamir ilacı dökerler. Bu ilaç kalorifer boruları içindeki çatlakların tamir edilmesini saplar. Bunun yanında kullanılan ilaç kalorifer borularının korunmasını da sağlayacaktır. Nem ölçer cihazı da yardımcı olarak kullanılan su kaçak tespiti cihazlarından biridir. Nem yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde sorunun noktasal olarak tespit edilmesine yardımcı olur.

Su tesisatlarında oluşan su kaçakları insanların sıklıkla karşılaştığı problemler arasında yer alır. Su kaçaklarının oluşmasının çeşitli nedenler bulunur. Su kaçaklarının noktasal olarak tespit edilerek sorunların çözülmesi hem maliyet kaybına engel olur hem de israfın önüne geçer. Bu sebeple su tesisatındaki kaçakların noktasal olarak tespit edilmesi son derece önemlidir. Su kaçak tespiti problemleri için firmamız ile iletişime geçerek sorunlarınızdan kısa sürelerde kurtulabilirsiniz.


To top