web analytics
a
Hızlı Servis Formu

Ustaya Sor

İstanbul Su Kaçak Tespiti

İstanbul Su Kaçak Tespiti

Tesisat Hizmetim firması olarak İstanbul su kaçak tespiti arızlarında profesyonel cihazlarımız ve alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile yanınızdayız. Su kaçağı olan konutlarınızda cihazlarımız ile kırmadan su kaçak tespiti işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu sayede konutunuzda noktasal su kaçak tespiti yaparak minimum hasarla su kaçağı tamiri işlemini gerçekleştiriyoruz.

Su Kaçak Tespiti
Su Kaçak Tespiti

Neden Cihazla Su Kaçak Tespiti ?

İlkel yöntemlerle yapılan su kaçağı bulma işlemi konutunuzda gereksiz ve büyük tadilatlara neden olabilmektedir. Oysa cihazla yapılan su kaçağı tespiti bölgesel onarım yapılmasını ve konutunuza minimum hasarın verilmesini sağlamaktadır. Profesyonel cihazlarla yapılan tespitler %100 noktasal tespit sağlamaktadır. Örneğin banyonuzda oluşan bir kaçağın noktasal olarak bulunması sonucunda 1 ya da 2 fayans kırılarak onarımının yapılması mümkün olabilmektedir. Bu sayede büyük onarımlardan kurtulmuş olacaksınız.

1 Yıl Onarım Garantisi

Yapılan su kaçağı tamiri işlemleri firmamız bünyesinde 1 yıl onarım garantisi altına alınmaktadır. Tamir işlemi sonrasında ekip arkadaşlarımızdan servis formu talep ederek garanti belgenizi alabilirsiniz.

Su Kaçağını Tespit Ederken Kullandığımız Ekipmanlar

Dinleme Cihazı: Temiz su borularında oluşan su kaçaklarının tespitinde akustik dinleme cihazı kullanmaktayız. Kullanmış olduğumuz profesyonel cihazlar sayesinde nokta atışı kaçak tespiti yapılmaktadır. Bu sayede gereksiz onarımlar ve masraflar yapmak zorunda kalmazsınız.

Pimaş/Kanal Görüntüleme Kamerası: Pis su borularında oluşan kaçaklar için yüksek çözünürlüklü endoskopik kameralar kullanmaktayız. Pis su kaçağı tespiti yapılırken kamera görüntü kalitesi oldukça önemlidir. Bu sayede pimaşlarda oluşan conta sıyırması, kırık, çatlak, yerinden çıkma gibi problemleri kolayca tespit edebilmekteyiz.

Termal Kamera: Yüksek çözünürlüğe sahip ısı algılayıcı termal kameralar sayesinde sıcak su tesisatındaki kaçakları noktasal olarak tespit edebilmekteyiz.

Kırmadan Su Kaçak Tespiti
Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

-Duvarlarda oluşan ıslaklık, nemlenme, kabarma ve nemlenme

-Kombinizin suyunun sürekli eksilmesi

-Su faturanızın anormal derecede yüksek gelmesi

-Parkelerinizin, fayanslarınızın nemlenmesi, şişmesi ya da üzerinde su birikintisi oluşması

-Su kullanmadığınız halde su saatiniz dönmeye devam ediyorsa

Bu gibi durumlarla karşılaştıysanız bizi arayarak İstanbul su kaçağı tespiti ekiplerimiz için servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Su Kaçağı Bulma

Bölgenizdeki en eski su kaçak tespit firması olarak konutlarınızda yaşanan su arızalarına en hızlı müdahaleyi sağlıyoruz. Su kaçağı bulma ekiplerimiz su akan bölgeyi inceleyerek hangi cihazla kontrol sağlaması gerektiğinin keşfini yaptıktan sonra uygun cihaz ile noktasal tespit gerçekleştirir. Su kaçağı her zaman su sızıntısı olan yerde olmayabilir bu yüzden o bölgeyi komple taraması gerekebilir. Bu sayede su sızıntısının olduğu boruyu noktasal olarak bulabilmektedir.

Kameralı Su Kaçak Tespiti

İstanbul su kaçağı bulma ustalarımız kameralı su kaçağı tespiti alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Termal kamera ile su kaçağı bulma ve pimaş görüntüleme kamerası ile su kaçağı bulma hizmetini son teknoloji cihazlar ile sunmaktayız. Bu sayede noktasal tespit işlemi yapılarak gereksiz onarım ve masraflardan kurtulmuş olacaksınız. Alınan görüntü sayesinde sadece su kaçağının olduğu alan kırılarak su kaçağı tamiri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Su Kaçak Tespiti
Su Kaçak Tespiti

Kullanılan Malzemenin Önemi

Cihazla su kaçağı bulma işlemi kadar tamir esnasında kullanılan malzemenin kalitesi de önemlidir. Su tesisatı kaçak bulma işleminden sonra yapılacak onarımda kullanılan malzemeler arızanın tekrarlanmaması için oldukça önem arz etmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti işlemi yapıldıktan sonra tamir için kullandığımız malzemeler 1. Kalite malzemelerden oluşmaktadır. Piyasa malı olarak adlandırdığımız malzemeler zamanla deforme olarak arızanın tekrar etmesine ve yeniden bir tadilata girmenize sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kalite malzeme kullanılması şarttır. Kaliteli işçilik kadar kaliteli malzeme kullanılması gerekmektedir.

Su Kaçağının Nedenleri

-Kalitesiz Malzeme Kullanılması: Yapılan işçilik ne kadar iyi olursa olsun kullanılan malzeme kalitesizse zamanla sorun çıkarması kaçınılmaz bir sondur.

-İşçilik Hatası: Alanında uzman kişilerce yapılmayan su tesisatı işleri zamanla arıza vermektedir. Su tesisatı kaynakları bu alanda eğitimini almış tecrübe sahibi kişilerce yapılmalıdır. Malzemeleri tanımalı ve montajını prosedürlere uygun olarak yapmalıdır. Örneğin su tesisatı kaynağı sırasında boruya uygulanacak ısı değerini düşük ya da olması gerekenden yüksek olması zamanla su tesisatında kaçak oluşmasına neden olacaktır. Bu gibi yanlış yapılan işlemler maalesef anlık olarak değil zaman içerisinde arızaya sebebiyet vermektedir. Yanlış işlem uygulanan kaynaklı bölge zamanla boruların aşınması ya da genleşmesiyle su sızıntısına sebebiyet verecektir.

-Yüksek Basınç: Konutunuzdaki su tesisatına giren basıncın yüksek olması borularınızın ek yerlerinden patlamasına ya da malzeme kalitesiz ise borunun kendisinin yıpranarak patlamasına neden olabilmektedir. Özellikle gece saatlerinde su basıncının yükselmesi borularınız patlamasına neden olmaktadır. Bunun önüne geçilmesi için dairenize belli bir basıncın üstünde su verilmesini engelleyici basınç düşürücü regülatör taktırmanızı önermekteyiz.


To top